Slide 1

Středočeská ovocná stezka

Slide 2

Středočeská ovocná stezka

Slide 3

Středočeská ovocná stezka

Slide 4

Středočeská ovocná stezka

Hlavní informace

Co přináší projekt dětem

Obrázky

Na trase stezky je umístěno 10 odpočívek, kde mimo mapy a turistických informací najdou děti na různých místech reliéfní obrázky. Tyto obrázky lze pomocí tužky přenést do průvodce, či na volný list papíru.
Na obrázcích jsou zvířátka, která žijí, či je lze potkat v ovocném sadu.

Razítka

Trasu stezky lze rozdělit do několika etap. K jejich zvládnutí můžete děti motivovat sběrem 11 razítek, které jsou umístěny v dřevěných schránkách. Razítka lze sbírat do průvodce, či na volný list papíru.

Naučné tabule

Ve dvou úsecích jsou umístěny naučné tabule, které hravou formou navedou děti k poznání co se děje v úlu, případně prověří jejich znalosti o ovoci, stromech…..

Taggy - „Turistické Informace do Mobilu“

přináší návštěvníkům krajiny informace o zajímavých místech přímo na displej mobilního telefonu. Systém spočívá v označení jednotlivých zastavení naučných stezek informačními tabulkami - tagglisty s dvourozměrnými čárovými kódy (taggy). Stačí vyfotit tyto kódy mobilním telefonem a informace se zobrazí na displeji telefonu. Kódy lze číst běžným mobilním telefonem vybaveným fotoaparátem, přístupem k internetu a volně dostupnou aplikací pro snímání taggových kódů. Po vyfocení kódu se telefon propojí se speciálně strukturovanou webovou stránku systému Taggmanager.cz, z které načerpá textové, obrazové případně i zvukové informace o místě, kde se turista nachází. Systém je multijazyčný, zaměřený také na zahraniční návštěvníky. Informace o obcích v blízkosti Středočeské ovocné stezky jsou v češtině a angličtině.

Jednou z největších výhod systému je možnost si informace odnést doslova sebou v telefonu, číst je po cestě, následně s nimi pracovat. Využijí je studenti při výuce, lze plánovat výlet z domova a virtuálně procházet stezky na PC.